CxM: CAMPIONATO GALEGO – TRAIL-INDIVIDUAL – 2021

O Domingo 6 de Xuño de 2021 celebrouse en Vilatuxe – Lalín (Pontevedra) o CAMPIONATO GALEGO de CARREIRAS por MONTAÑA – TRAIL INDIVIDUAL – 2021 no VIII Trail de VILATUXE organizado polo club GTR GALAICO TRAIL RUN e o Concello de LALÍN.
Con 4 probas:
-Trail Longo 32 Km con 2.200 m+
-Trail Curto 17 Km con 1.050 m+
-Trail Promo 12Km con 600 m+
-Trail Cadetes 9 Km con 500 m+
Participación duns 600 corredores que foron saíndo en caixóns programados de 8 cada 30s e ca diferencia de 1 hora de cada proba.
Aplicouse o regulamento protocolo Fisicovid da FGM aprobado pola Xunta e a consensuada “guía do corredor” , non houbo xuntanzas, moi bo comportamento dos corredores cumpríndose en todo momento as normas (un bo exemplo de respecto as normas).
Foi todo un éxito de organización, onde participaron os mellores corredores de Galicia e que se bateron os records feminino e masculino da proba.
Os campións absolutos de Galicia: ELPIDIO GÓMEZ SOUSA e MARÍA FERREIRO PÉREZ.

OS PODIUMS:

Absoluto masculino:

1º- ELPIDIO GÓMEZ SOUSA  – do CASTROTRAIL.

2º- MARCOS NAYA BADALLO  – do TRAILEROS TOXOS&BIRRAS.

3º- ESTEBAN DIAZ PEREZ – do CLUB TRIEUME AS PONTES  .

Absoluto feminino:

1ª-  MARIA FERREIRO PEREZ  – do GMTA&CHUVONERS.

2ª- SILVIA CASAL DOMINGUEZ – do GMTA&CHUVONERS .

3ª- VERÓNICA BUGLIOT FERNÁNDEZ – do  OS CORZOS DO ORTEGAL.

 

 

 

 

 

 

Veteranos Masculinos A:

1º- ELPIDIO GÓMEZ SOUSA  – do CASTROTRAIL.

2º- FEDERICO LOSADA CONDE – do CASTROTRAIL.

3º- IVÁN BREA RODRÍGUEZ – do BRIGANTIA AVENTURA.

Veteranas Femininas A:

1ª- BEA BARROSO PÉREZ – do TRIBU TRAIL.

2ª- NURIA ROMERO RODRIGUEZ – do OS CORZOS DE ORTEGAL.

3ª- CRISTINA COUTO GONZÁLEZ – do GTR GALAICO TRAIL RUN.

Veteranos Masculinos B:

1º- EMILIO MONTILLA FERNANDEZ- do GTR GALAICO TRAIL RUN.

2º- JUAN JESUS BARRAL VARELA – do C.D. BRIÓN-HYUPERSA SANTIAGO.

3º- RAMÓN RODRÍGUEZ GONZALEZ – do KORPOREARENTEIRO TRAIL.

Veteranas Femininas B:

1ª- MARÍA FABEIRO ROMERO- do  CDM VÉRTICE.

2ª- SONIA MARTÍNEZ LEYENDA – do GMTA&CHUVONERS.

3ª- LUCIA LÓPEZ PALMEIRO – do CLUB ATLETISMO SADA MONTAÑA.

 

Vereranos  Masculinos C:

1º- ENRIQUE ROJO ROJO – do GTR GALAICO TRAIL RUN.

2º- RAMIRO ALVAREZ NORES – do C.A.R. MARISQUEIRO.

 

Promesa Masculina:

1º- ADRIÁN CABRAL ÁLVAREZ – do CORNELIOS.

 

Xuvenís Masculinos:

1º- VICENTE AGULLÓ DE LA FUENTE.

2º- YAGO DANIEL RIO PEREIRA.

3º- CARLOS BAO PEREZ.

Cadetes masculinos:

1º- XIAN NOVOA GUTIERREZ – do AROMON.

2º- BRAIS LUGRÍS MOSTEIRO.

3º- SERGIO FERNANDEZ PEREZ – do GTR GALAICO TRAIL RUN.

Cadete Feminina:

1ª- ANDREA GÓMEZ TUBIO.

CLASIFICACIÓNS PROVISIONAÍS: 

Clas Absoluta Cmp Galego-21 (PREME AQUÍ)

Clas SubCtgorias Cmp Galego-21 (PREME AQUÍ)

Clas Xuv-Cdt Cmp Galego-21 (PREME AQUÍ)

 

Deixa unha resposta

O teu enderezo electrónico non se publicará Os campos obrigatorios están marcados con *

Este sitio emprega Akismet para reducir o spam. Aprende como se procesan os datos dos teus comentarios.

FGM 2020